Petz Ernő - Energia Akadémia 468 és 469 - E-mobilitás/hidrogén gazdaság
Dátum: 2024. April 22. Monday, 18:14
Rovat: Energia


E két összeállítás egy sorozat végét képviseli. Habár korábban is már számtalan cikkünkben igazoltuk, hogy a klímavédelem célkitűzései nem teljesíthetők, röviden szólva a klímapolitika bukásre van ítélve.

Nem építhető annyi szél- és naperőmű, hogy megvalósítható legyen a Nettó Zéró energiatermelés, hogy megvalósítható legyen az e-mobilizáció és hogy megvalósítható legyen végcélként a hidrogéngazdaság. Nem létezik annyi pénz, annyi nyersanyag, annyi gyártási kapacitás, amennyivel megvalósítható lenne. És persze a megújuló erőműveken kívül még meg kell(ene) építeni a vízbontó állomásokat, a hidrogéntüzelésű kisegítő gázerőműveket, meg kell(ene) oldani a hidrogéntárolást és szállítást, és nem feledkezhetünk meg a szükséges és jelentős villamos hálózati fejlesztésekről. Úgy sem kerülhet rá sor, de a megálmodott hidrogéngazdasághoz az is hozzátartozik, hogy a fűtési és ipari hőellátást is át kell állítani. Ezek után kinek van még kedve egyáltalán foglalkozni a témával. Azonnal rückvercbe kell kapcsolni!

Az ENSZ mégis élére állt a klímavédelmi politikának és önhitten azt állítja, hogy ehhez minden tudás a birtokában van. Éppen itt kezdődik a legnagyobb tudatlanság és egyben a legnagyobb eretnekség. És hogy a minden tudás birtokában hol tart a nyugati világ, hát lássuk (vélemény morzsákból):
Németország: "Ha így folytatjuk, az energiaköltségek, az ellátás biztonsága, az ipar leépülése és a jólét csökkenése lesz a jövő kihívása.”

„A demokrácia akut fenyegetésére hivatkozva akarja a német kormány a szólásszabadságot korlátozni.”
Anglia: „Nem kell ellenséges erő ahhoz, hogy mindannyiunkat sötétben tartsanak – elegendők lesznek olyan energiafogyasztók, akik „fegyelmezetlenül” egyszerűen normális dolgokat csinálnak egy átlagos téli estén. Az intelligencia majd meg cselekszik (lekapcsolja a fogyasztókat).”

Svédország: „A tudósok megállapították, hogy a svéd energiaszerkezet megváltoztatása – az atomerőművek leállítása a szélenergia javára – politikai indíttatású volt, és ennek eredményeként nem alakult ki robusztus, pénzügyileg független iparág.”

USA: „Összefoglalóan: a zöld mozgalom a szén- és gázerőművek leállítását és ugyanakkor az elektromos járművekre, az elektromos háztartási gépekre és a zöld hidrogénre való átállást szorgalmazza, amelyet nagy áramfelvételű elektrolizátorok állítanak elő. A mesterséges intelligencia forradalma tovább növeli az elektromos áram iránti keresletet. Az eredmény a zöld energiára való átállás összeomlása lesz.”
Kanada: „Az a tény, hogy az elektromos autók gyártása és vásárlása több ezer dollárral többe kerül, továbbá Kanada hideg éghajlatára alkalmatlanok, rövid a hatótávolságuk és hosszú a töltési idejük (különösen hideg időben), akkumulátoraik előállítása óriási erőforrásokat igényel, és nehéz azokat újrahasznosítani. Ezen kívül több kanadai hatóság már most is problémákkal küszködik a villamosenergia-igényekkel, azok kielégítésével kapcsolatban.”

És ha ez ízelítőnek nem lenne elegendő, akkor gondoljunk az orosz-ukrán és az izraeli-palesztin háborúkra, amelyek tovább veszélyeztetik Európa energiaellátását és növelik az árakat.
A nyugati országok vezetői gyakorlatilag minden, Európa jövőjét meghatározó területen rosszul vizsgáznak, tévúton járnak. Pedig a megoldás egyszerű: le kell zárni a határokat, vissza kell térni a józan energiapolitikához és a háborúkat a legsürgősebben be kell fejezni, tartós béke garantálása mellett. Sajnos az EU jelenlegi vezetői erre alkalmatlanok, ezért először őket kell leváltani.
Van feladatunk, és nem is kevés!

Üdvözlettel,

PE. (www.energiaakademia.lapunk.hu /ENERGIA)



PE-Energia Akadémia 468- A ... by Reálzöldek Reális Zöldek Klub





PE-Energia Akadémia 469- Ka... by Reálzöldek Reális Zöldek Klub














A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=8156