Petz Ernő - Energia Akadémia 374- Megjósolható volt ... a bukás
Dátum: 2022. July 25. Monday, 12:48
Rovat: Energia


Az Energiewende megbukott, hiszen a német kormány már kénytelen visszavonuló lépéseket tenni a szenes erőművek (átmeneti?) üzemben tartásával.

Az energiafogyasztás területén pedig megszégyenítő és a német emberek számára megalázó lépésekre kényszerül, amelyeknek hatékonysága a téli hónapokban fog vizsgázni („a normális fűtés luxussá válik”).

Hogy juthatott ide Európa legfejlettebb országa és mi folyik a nyugati világban? Korábban úgy fogalmaztam meg a megfigyelésem, hogy a súlyos kérdésekkel kapcsolatban a nyugati kormányok rendre előjelhibás döntéseket hoznak. Ha jobbra kellene lépni, szinte biztos, hogy bal irányba lépnek. Ha a migránsáradatot meg kellene állítani, befogadják azokat, de az ennek következtében fellépő problémákat nem képesek uralni. Az új balos kormányok még a meglévő kerítéseket is képesek lebontani. Ha a természeti folyamatok által vezérelt klímaváltozáshoz alkalmazkodni kellene, akkor azt önhitt módon meg akarják állítani, sőt „megmenteni”. Ha garantálni kellene az energiaellátás biztonságát, akkor ezzel totálisan szembemenő intézkedéseket hoznak. A háborút kirobbantásához asszisztálnak , s aztán még olajat is öntenek a tűzre. A racionalizmus és a reálpolitika helyére az ideológiák lépnek, az értékek helyébe az érdekek. Persze mindez rendkívül bonyolult hálózati rendszer keretében valósul meg, ahol az alrendszerek kölcsönös hatáskapcsolatban állnak, és az említett okkal magyarázhatóan a dinamikus folyamatokat pozitív visszavezetésű érdekszabályozók vezérlik. A többszörös szabályozások elméletéből tudjuk, hogy az ilyen rendszerek könnyen belenghetnek, sőt akár instabillá is válhatnak. Az említett előjelhibásan reagáló kormányok működése következtében a rendszer szükségszerűen válik instabillá. Csupán egy megoldás létezik: le kell cserélni a rossz szabályozókat, amelyek már előjelhelyesen fognak beavatkozni a folyamatokba. A szabályozástechnika nyelvén szólva: hogy megvalósuljon a stabil működést biztosító negatív visszacsatolás. A reaktorfizikusok tudják, hogy a Csernobil-típusú grafit moderátoros reaktorok üzemében, az üregeffektus révén pozitív visszacsatolás valósulhat meg, amely szerepet játszott a Csernibili atomerőmű súlyos balesetének a létrejöttében.

A nyugateurópai politika tán társadalmi Csernobilt akar? Vagy inkább arról van szó, hogy az érdek vezérelt, világkormányzásra törő háttérhatalom építi be a rendszerbe a rosszul működő szabályozókat?

Vannak, akik mindezekre figyelemmel képesek a jövőbe látni? Ebbe enged bekukkantást az aktuális ismertető.

Üdvözlettel,

PE.


PE-Energia Akadémia 374-A M... by Reálzöldek Reális Zöldek Klub









A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=7989