Az Orbán kormány nem érti az alföldi ember vérmérsékletét?
Dátum: 2021. March 22. Monday, 14:59
Rovat: Közéleti magazin


A reális zöldek véleménye szerint, reális a veszélye annak, hogy 2022-ben a kormányoldal elveszti az Alföldön élők bizalmát.

A Kormány nem képes felismerni az Alföldön élő polgártársaink „lelki alkatát”! ?

Orbán kormány létszáma Miniszterelnökkel együtt 15 fő.

Szakterületek száma 300 körüli.

„Az Alföld vízhiányban él. Aki tudja, hogy a víz milyen összefüggésben áll a munkával és a tevékenységgel, a vállalkozással és a képzelettel, sőt a vidámsággal és a gondolkodással, sőt az ismeretre való szomjúsággal és a bölcsességgel, az alföldi ember vérmérsékletéből mindent megért.”(Hamvas Béla)

Ami a vízfejeket illeti Orbán Viktor miniszterelnök úrnak 2016-ban szándékában állt megszabadulni a vízfejektől, erről 2016-ban a Népszabadság adott hírt. A reális zöldek:

Orbán gondolkodásra készteti a vízfejet, írja a Népszabadság az „Orbán belenyúl a kormányba” (Népszabadság,2016. július 9-10.) című írásában.

A reális zöldek messzemenően egyetértenek a kabinet átalakítás szándékával. Népszabadság kritikája jogos. A kormányzati apparátus szükségtelenül felduzzasztott.

A reális zöldek szerint a Dunát kellene duzzasztani és nem az apparátust!

Írásukban a Népszabadság újságírói az állítják, hogy „A miniszterelnök nem szereti a technokratákat, elvárja, hogy emberi a szakmai szempontokat képesek legyenek alárendelni a politikai elvárásnak.”

A reális zöldek nem tudják, hogy a Népszabadság újságírónak az állításának van-e igazságtartalma, az újságírók véleményéhez a következőt fűzik hozzá:

A vezetéstudomány korai művelői nagyobb részt a mérnökök voltak. A fizika, kémia, a természeti törvényeivel szemben álló döntéshozatal eleve kudarcra van ítélve.

A döntés általában alternatívák közötti választás. De döntés például valamilyen terv elfogadása, költségvetés elfogadása, stb….

A döntési folyamat a döntési problémák felismerésével kezdődik, ezt követi a döntés pontos céljának a megfogalmazása, a lehetséges alternatívák vagy azok halmazának megtervezése a legjobb alternatíva kiválasztása.

A döntési folyamatot négy szakasz előzi meg:

· megfigyelés

· következtetés

· értékelés

· választás



A Duna ügyében a Kormánynak nem kellett a fentiekben részletezett utat végig járnia.

A FIDESZ- KDNP frakció politikai döntést hozott arról, hogy a Dunán vízlépcső nem épülhet.










A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=7715