A Trianon után a nemzetnek legtöbbet a Duna Mozgalmak, a Duna Kör, ártott
Dátum: 2020. June 19. Friday, 15:41
Rovat: Országgyűlési tudósítások


A Duna Mozgalmak és a kommunisták azonos társaság.

A versaillesi Trianon kastélyban 1920-ban Magyarországra kényszerített békediktátum a Habsburgok dunai monarchia végét jelentette.

Az út Trianont követő két évtized aligha vezethetett másfelé, mint a békediktátum felülvizsgálata felé.

Magyarország határainak a sorsa másodízben nem Párizsban, hanem 1938/1941 folyamán dőlt el, amikor Magyarország, Németország, Olaszország védő szárnyai alatt elfogadta a bécsi döntéseket, csapataink bevonultak Dél vidékre, hadat üzentünk Szovjetuniónak.

Párizsban, 1947-ben Rajka környékén további határkiigazítást voltunk kénytelenek elviselni, meg azt, hogy szovjet érdekeltség lettünk.

A Duna maradt, de Szigetközben, Csallóközben nem volt állandó medre.

A megoldásról 1947-ben Párizsban határoztak, a kommunisták nem éltek a lehetőséggel.

A Párizsi békeszerződés (1947. február 10.) a Duna folyamon a hajózás szabad lehetőségétről rendelkezett.

Felkérte Szovjetunió, az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok budapesti diplomáciai képviseletének a vezetőit, hogy egymással egyetértésben 18 hónapon belül minden szükséges tájékoztatást, segítséget adjanak meg a magyar kormánynak a Duna Budapest feletti szakasza hajózhatóságának a biztosítása céljából. (Külön költségforrás)

A 1948-as kommunista hatalom átvételt követően Gerő Ernő a Duna – Kör által képviseltek szerint járt el, „Nem kell Erőmű!”

Gerő Ernő vízlépcsővel szembeni elutasítása hátterében az ált, a vízlépcsőből csak évek múlva lesz a villany, neki pedig azonnal kellett a villany. Gerő széncsatára szólított fel.

Az elmúlt 30 évben elvesztettük a Duna kulcsát.

„Széchenyi István szavaival valljuk, hogy csakis a ,,saját tengelye körül forgó", önálló Magyarország kerülheti el, hogy ismét gyarmati sorba süllyesszék, s csak egy ilyen Magyarország válhat bármely együttműködésben egyenrangú szövetségessé. Mi, a megbízatását töltő Országgyűlés tagjai 1990. május másodikát visszanyert szabadságunk első napjának tekintjük, mely szabadság arra adatott, hogy az egymást követő nemzedékek ismét naggyá tegyék Magyarországot.”

(Részlet politikai nyilatkozatból, amelyet Orbán Viktor (FIDESZ), Kövér László (FIDESZ), Kósa Lajos (FIDESZ), Varga Mihály (FIDESZ), Hörcsik Richárd (FIDESZ), Németh Zsolt (FIDESZ), Kocsis Máté, Harrach Péter (KDNP) nyújtott be az Országgyűlés, 2020. május 2-án sorra kerülő ünnepi ülésére. Politikai nyilatkozat címe: Magyarország népképviseleti rendszerének harminc évvel ezelőtti visszaállításáról

Széchenyi István mondta:

„Die Donau soll das Tor, die fremde Lander sein!”

„A Duna legyen kapu idegen országok felé!”



A kormányoldal nem tartja számon, hogy volt idő, mikor a magyarok is beletartoztak az európai hajós nemzetek népes családjába, - gróf Széchenyi Ödön merész hajó útjáról valamikor fél Európa lelkendezett.










A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=6946