Hajó szűkületek a Dunán, és észben a politikusok fejében, a klíma ügyében is
Dátum: 2020. January 12. Sunday, 15:55
Rovat: Közéleti magazin


Negyven gázló a Duna hazai szakaszán, (2020. január 12.)

Óriási problémákat okoz a hajózásban a rekordalacsony Duna: bajban a fuvarozók? | Agrárium, mezőgazdaság és élelmiszeripar



https://www.agrarszektor.hu/noveny/oriasi-problemakat-okoz-a-hajozasban-a-rekordalacsony-duna-bajban-a-fuvarozok.18763.html



Orbán Viktor úr
miniszterelnök

Tisztelt Miniszterelnök úr!

Emlékeztetek Miniszterelnök úr ígéretére.

2018. december hónapban az Országház félemeletén történt találkozásunk során Miniszterelnök úr megígérte, hogy a Duna hazai szakaszának a hajózhatósága ügyének utána néz.

„Készen állunk egy új Közép-Európa felépítésére. Magyarország készen áll arra, hogy szomszédaival, köztük Romániával, felépítsen egy új Közép-Európát” (Orbán Viktor miniszterelnök Temesvár)


Széchenyi István mondta:

„Die Donau soll das Tor, die fremde Lander sein!”

„A Duna legyen kapu idegen országok felé!”

Szerencsésebb sorsú nemzetek már nem tartják számon, hogy volt idő, mikor a magyarok is beletartoztak az európai hajós nemzetek népes családjába, - gróf Széchenyi Ödön merész hajó útjáról valamikor fél Európa lelkendezett.

A gazdaságföldrajz angol irodalmában a hazánkhoz hasonló helyzetű országokat a „landlocked” jelzővel minősítik. Ez azt a hátrányt fejezi ki, hogy a kontinens belsejébe „bezárt” országnak nincs tengeri kijárata, kikötője, ezért termékeit csak a kontinensen belüli, nagyságrendekkel költségesebb földi szállítással tudja a világpiacra juttatni. A bezártság megszüntetése tehát a „bezárt” ország gazdasági fejlődésének, versenyképességének előfeltétele.

Putyin elnök úr Budapesten a folyami hajózás fontosságát hangsúlyozta. ( Hozzá teszem a paksi bővítés reaktor tartályai szállítása okán)

A csehek, Masaryk, 1914-ben felismerte a független cseh állam létrehozásának az útjában Csehország tengeri kijáratának a kérdése áll. Csehország napjainkban felújítja három hamburgi kikötőjét, amelyeket a versailles-i szerződés alapján 1929-ben 99 évre kapott használatra a korabeli Csehszlovákia.


Tisztelt Miniszterelnök Úr!

Szimpátiával és jóakarattal követjük a Fidesz vezette Magyarország azon törekvéseit, hogy megpróbáljon a Brüsszelből diktált klímaőrülettel az adott keretek között szembeszállni.
Mivel az egész klímahisztéria fizikai-kémiai alapjai a média hírverésével ellentétben egyáltalán nem bizonyítottak, sőt, több mint kétségesek, helyes, ha Magyarország, amennyire csak lehet, nem vesz részt gazdaságunk leépítésében az ún. karbonsemlegesség ürügyén.

Ilyen értelemben fogjuk fel miniszterelnök úr szavait:
"Magyarország egyetért az EU klímacéljaival, de ez nem járhat áremelkedéssel. A teljes karbonsemlesség elérése 2050-re szinte vállalhatatlan terheket jelentene, ezért ennek költségeihez az uniónak hozzá kell járulnia." (Orbán Viktor)

Az Európai Tanács 2012. december 12- határozatai között a következőket olvassuk:

"In the light of the latest available science and of the need to step up global climate action, the European Council endorses the objective of achieving a climate-neutral EU by 2050, in line with the objectives of the Paris Agreement. One Member State, at this stage, cannot commit to implement this objective as far as it is concerned, and the European Council will come back to this in June 2020."

"Egy tagállam ebben a szakaszban nem vállalhatja el a célkitűzés megvalósítását, és az Európai Tanács erre 2020 júniusában tér vissza." (European Council meeting (12 December 2019)
Ez az egy tagállam Lengyelország. Magyarul, ha Magyarország nemet mondott volna, akkor most az lenne a papírban, hogy két tagállam.

Tisztelt Miniszterelnök úr!

Tisztában vagyunk vele, hogy Magyarország helyzete ebben a szituációban valamivel nehezebb, mint Lengyelországé. Lengyelországban úgy a kormánypárt, mint az ellenzék elsősorban lengyel. Ezért nem lehet őket egymás ellen kijátszani. (Pl: "Ha nem írjátok alá, mindent megteszünk azért, hogy a másik oldal kerüljön hatalomra.") Nálunk a balos ellenzéknek ismeretlenek ilyen fogalmak, mint haza, munkások munkahelyeinek megőrzése, nyugdíjasok, közbiztonság, stb. Ezért aztán, ha a Fideszben volna is szándék tisztességes, a haza érdekeit szem előtt tartó politikát folytatni, mindig ott a revolver, hogy "mást is hatalomra segíthetünk".

Tisztelt Miniszterelnök úr!

A helyzeten az segítene, ha a KORMÁNY gondoskodna róla, hogy az állami és a Fideszhez közel álló médiákban több megszólalási lehetőséget kapnának azok a szakemberek, természettudósok, akik ismerői a szakterületnek, és egyszerű módon el tudják magyarázni, miért nem okozhat a CO2 koncentráció-növekedés átlaghőmérséklet emelkedést.

Tudjuk, hogy evvel igen súlyos nemzetközi érdekeket sértenénk meg. De vannak határszituációk, amikor mérlegre kell tenni: A haza a fontos, vagy ezeknek a nemzetközi érdekcsoportoknak szándékai.

Budapest, 2019. december 15.

Tisztelettel: Juhos László, reális zöldek elnöke









A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=6477