Áder János köztársasági elnökünk felismerte azt, amit Csom Gyula ...
Dátum: 2019. November 13. Wednesday, 09:40
Rovat: Energia


Áder János köztársasági elnökünk felismerte azt, amit Csom Gyula a Budapesti Műszaki Egyetem reaktor igazgatója 1986-ben készült dolgozatában közzé tett.
"Atomerőmű vonatkozásában legfontosabb a biztonság A maximális biztonság betartása, biztosítja a gazdasági optimumot"

Áder János azt is felismerte, hogy alaperőművekre szükség van. (Kovács Pál államtitkár, 2019-ben: Tercier tartalékok indítása 2019-ben 8 alkalommal vált szükségesé, korábbam kevesebbszer)

Azt már a reális zöldek teszik hozzá Államelnökünk felismeréséhez, hogy menetrendtartó és csúcserőművekre is szükség van és azt is, hogy Államelnökünk jövendölése, miszerint 2030-ben villanyunkat carbonmentesen atomból és napelemből fogjuk megtermelni távol áll a szakmai lehetőségtől.
Szerencsétlen dolog, amikor szakmai-tudományos kérdéseket politikusok döntenek el.
A reális zöldek szerint a jó szándékú és tiszteletreméltó államelnökünk bedől a félnótás amerikai Al Gore által terjesztett tudománytalan klíma-hisztériának, és a mérnöki képzettséggel bíró Tarlós István főpolgármester is.

Ha követjük ezt az irányvonalat, előbb-utóbb tönkre fogjuk tenni először az energetikai ágazatunkat, azután az egész ország iparát és mezőgazdaságát. Klímaváltozás mindig is volt. Az elmúlt néhány millió évben ugyanis ciklikusan követték egymást a jégkorszakok és a melegedési korszakok. A legutóbbi jégkorszak pedig mintegy 10-12 ezer évvel ezelőtt fejeződött be, és a korábbi éghajlati ciklusok tapasztalatai alapján ilyenkor 30-40 ezer évig tartó melegedési korszak következik, tekintet nélkül arra, hogy élnek-e a bolygón emberek, és bocsátanak-e ki széndioxidot.
A klímaváltozás elleni szélmalomharc helyett inkább ésszerű intézkedésekkel kellene alkalmazkodni az ember által nem befolyásolható klímaváltozáshoz.
Tudománytalan a tévhiedelem, hogy a színtelen, szagtalan, láthatatlan széndioxid káros anyag. A széndioxid a növények legfontosabb tápláléka, nélküle nem létezhetne élet a bolygón. Ha a Földön nem lenne víz, szomjan halnánk, ha nem lenne oxigén, megfulladnánk, ha nem lenne a levegőben széndioxid (légtrágya), éhen pusztulnánk.

A levegő jelenlegi széndioxid tartalma kb. 400 ppm, azaz kb 0,04 %, ami nevetségesen csekély. Volt már a levegőben 1 % széndioxid is, a jelenlegi 25-szöröse, és a bolygónak nem esett baja. 100 méter magasra nőttek a fák, és mindenütt hatalmas zöld növényzet virított, amelyen vidáman legelésztek a mostani elefántoknál sokkal nagyobb testű növényevő állatok.

Növény-biológiai kísérletek igazolják, hogy ha legalább 5-ször több széndioxid lenne a levegőben, az óriási mezőgazdasági terméshozamoknak köszönhetően megszűnne az éhezés a Földön, méghozzá úgy, hogy nem volna szükség műtrágyára.

A transznacionális erőközpontoknak 30 évvel ezelőtt szükségük volt egy “elméletre”, amelyre hivatkozva kiterjeszthetik befolyásukat a perifériákra. Így született meg a fenntartható fejlődés elmélete, amelynek alapja az üvegházhatás mértékének növekedése. Ez a párosítás a globális rettegésben tartáshoz elégségesnek bizonyult, azonban kevés volt a befolyás kiterjesztését és a piacok megszerzését illetően. Ezért minden métely kifejlődése okának a klímaváltozást és annak okát, a szén-dioxidot kellett megtenni, mert ezzel –globálisan zsarolva az emberiséget– a meglévő technológiák teljes lefejezését, majd technológia-váltást lehet kikényszeríteni. (A valódi üvegházhatású gázokkal –például a széndioxiddal összemérhető mennyiségű metánnal– ez nem lehetséges.) Ezért kell csökkenteni a carbon dioxidot, és ezért kell áttérni a megújuló energiákra stb. A kevésbé tőkeerős vállalatok pedig ebben a technológia-váltásban tönkremennek, vagyis a transznacionális erőközpontok befolyása globálissá válik.


1986_Csom_Ergonomia by Reálzöldek Reális Zöldek Klub on Scribd











A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=6328