Az MTA a sajtóban
Dátum: 2019. May 13. Monday, 08:48
Rovat: Média


Az MTA honlapján csak azoknak az akadémikusoknak a megszólalása, véleménye kap nyilvánosságot, amelyek szemben állnak a Kormány szándékával.

Závodszky Péter úr
akadémikus

Tisztelt Akadémikus úr!

A reális zöldek képviseletében gratulálok a HÍRTV műsorszolgáltatásában kifejezett véleményéhez.
Akadémikus úr szíves tájékoztatása céljából küldöm az ATV Televízió műsorában szóló párbeszédről szóló észrevételemet.
Őszinte nagyrabecsüléssel, tisztelő polgártársa: Juhos László, reális zöldek elnöke

Nap híre, 2019. május 6.
Stúdió beszélgetés az MTA-ról
Észrevétel, hogy a Műsorvezető Hölgynek és vendégeinek fogalmuk nincs arról, hogy a kutatások irányítója nem lehet egyben a kutatások tudományos eredményének az értékelője!

Erről sem:

A Magyar Tudományos Akadémia megépítésére a legnagyobb összeget, 80 ezer forintot Sina Simon báró egy dúsgazdag görögországi aromán eredetű család, utolsó sarja adta.
Sina Simon emellett vagyonának jelentős részét fordította magyar gazdaságfejlesztésre, folyamszabályozásra, gőzhajózásra, vasútépítésre, iskolákra és színházakra.
1848. szeptember 4-én a Batthány - kormány minisztertanácsi ülésén Széchényi István közlekedésügyi miniszter hirtelen felállt a székéből, és kabátja ujját mindkét karján feltolva, karját előrenyújtva kijelentette: „ tegyetek, amit jónak láttok; én mindenbe bele egyezem, de most kérlek engedjetek, hogy haza menjek; nagyon beteg vagyok, lázam van”.

A Gróf számára az út vége Döbling!

Lovász László elnöknek fogalma sem volt a CEU-ról szóló véleményék kialakításakor, hogy Soros György már 2005-ben felismerte, hogy a „SOROS”ideológiát terjesztő hazai intézete, működése nem fér bele a hazai jogrendbe. Intézete Budapesten való tovább maradásához Magyar Bálint miniszter és Medgyessy Péter miniszterelnök, adott lehetőséget protekciós alapon.
Sorosnak szándékában állt a Magyar Nemzeti Bank megvásárlása Horn Gyula miniszterelnök akadályozta meg.

Soros 1988- ban a Magyar Nemzetet kívánta megvenni. Pozsgay rúgta ki.

2019. február 10., vasárnap 08:07

A Reális Zöldek Klub közleménye
Budapest, 2019. február 10., vasárnap (OS) - A kutatások irányítója nem lehet egyben a kutatások tudományos eredményének az értékelője! A józan ésszel szemben álló gyakorlaton kíván változtatni Palkovics László miniszter. Akadémia a törvényes dolgát tegye a kutatások társadalmi hasznosságát értékelje, mint ezt számára az ALAPTÖRVÉNY kötelezővé teszi.

A kutatások eredményének a megállapítása, értékelése nem történhet konszenzusos alapon. A tudományos igazságok eldöntésé kérdésében érvek vannak és ellenérvek. Konszenzus és evidencia nincsen. Tisztességes szakmai döntések meghozatalához nincs szükség demokráciára és nem kell konszenzus, hanem tényeken alapuló érvelés szükséges. Palkovics László miniszter szándéka az, hogy bármennyire is determinált a kutatás tárgya, módja és szervezete társadalmilag, gazdaságilag, szak igazgatásilag, valamint a tudományok aktuális szintje és gondolatvilága, a kutatási eredmény, mint társadalmi eredmény végül is ne egyes akadémikusok személyiségén rendeződjön össze, fogalmazódjék meg. Ne érjen többet annak az akadémikusnak a voksa, akinek több a publikációja.
Időnként vállalni kell a világtendenciákkal szembeni állásfoglalást, mert a nemzetközileg elfogadott álláspontok sokszor megvalósíthatatlan célokat tűznek ki. A kormány gazdasági programja és kutatás ipar irányítása egymással összecsengő feladatot képez. Életképes gazdaságot, társadalmi környezetet, a Kormány csak így hozhat létre, támogathat művészeti produktumokat, múltunkat feldolgozó műhelyeket.
Juhos László, elnök



Kiadó: Reális Zöldek Klub



A kutatások irányítását az MTA zárta kalodába!
Szó sincs arról, amit Lovász László az MTA elnöke és egyes akadémikusok állítanak!
Hazánkban 1983-ban 1274 szervezeti egységben 169 kutató-fejlesztő intézetben, 918 egyetemi és főiskolai tanszéken, 207 vállaltnál és 80 egyéb kutatóhelyen folytattak kutató-fejlesztő tevékenységet.
k.
A Magyar Tudományos Akadémia önkormányzati elven alapuló, jogi személyként működő köztestület. Köztestületként a tudomány művelésével, támogatásával és képviseletével kapcsolatos közfeladatokat lát el. Az önkormányzatiság elve szerint a képviselő- testület bizottságának, vagy hivatalának, nincs saját hatásköre.

Ezzel a megállapítással összhangban fogalmaz az Akadémiáról szóló 1994. évi XL. törvény. A törvény 3.§ -ban a következő áll az Akadémia feladatáról:
Tv.3.§
(1) Az Akadémia joga és kötelezettsége, hogy
a) támogassa a tudományok művelését és a tudományos kutatások végzését; támogassa a tudományos könyv- és folyóirat kiadást;
b) őrködjék a tudományos közélet tisztaságán, a tudományos kutatás és véleménynyilvánítás szabadságán;
c) rendszeresen értékelje a tudományos kutatás eredményeit, szorgalmazza és segítse azok közzétételét, terjesztését és felhasználását;
d) feladatainak megfelelő körben képviselje a magyar tudományt a hazai közéletben és a nemzetközi tudományos fórumokon.
A Törvényhozó fenti akaratát erősíti meg az Akadémia Alapszabályának 1. § (1) bekezdése: (1) Az Akadémia olyan köztestület, amelynek fő feladata a tudomány művelése, a tudomány eredményeinek terjesztése, a kutatások támogatása, elősegítése. Az Akadémia véleményt nyilvánít a hazai tudomány és a társadalmi élet alapvető kérdéseiben.

Az Akadémiának, tehát kötelessége a tudományos kutatások eredményeit értékelni és a társadalmi élet alapvető kérdésiben véleményt nyilvánítani.
A gyakorlat nem ez!

Juhos László, reális zöldek elnöke







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=6009