Klímaváltozás
Dátum: 2019. March 26. Tuesday, 22:08
Rovat: Zöld ügyek



Index.hu honlap Szerkesztősége részére


Tisztelt Szerkesztőség,
Az Önök honlapján olvasható „Kell-e tudnunk, hogy mi okozza a globális felmelegedést?” c. cikk ( https://index.hu/gazdasag/penzbeszel/2019/03/26/kell-e_tudnunk_hogy_mi_okozza_a_globalis_felemelegedest/amp ) számos megállapításával egyet lehet érteni, azonban érdemes ehhez néhány kiegészítést tenni:
1) Donald Trump elnök nem a klímaváltozás tényét vitatja, hanem azt, hogy ebben az emberi tevékenység szerepet játszhat. A klímaegyezmény felmondására vonatkozó döntésben fontos szerepet játszott az a petíció, amelyet több mint 300 nemzetközileg elismert, de a médiában mellőzött, tudós írt alá, és amelyben a klímaegyezmény felmondását javasolták, mivel szerintük a fizika törvényeivel ellenkezik az állítás, hogy a széndioxidnak bármiféle szerepe lehet a bolygó melegedésében. Ezt követően pedig 2018-ban leváltották a NASA vezetőjét, mert kiderült, hogy a mérési adatok manipulálásával szándékosan megtévesztették a közvéleményt.
2) Az aláírók között ott volt egy kiváló magyar tudós, Miskolczi Ferenc professzor, a NASA egykori munkatársa, aki hat évtized légkörfizikai adatai alapján mutatta ki, hogy nincs, és elvileg sem lehet semmiféle összefüggés a levegő széndioxid tartalma és a bolygó hőmérséklete között. Amikor azonban bemutatta a kutatási eredményeit, a NASA megtiltotta azok közzétételét, amire Miskolczi – a lelkiismeretére hallgatva –felmondta az állását.
3) Miskolczi Ferenc kimutatta, hogy a bolygó hőmérsékletének szabályozásában egyetlen fontos tényező van, ez pedig a vízgőz. A bolygó felszínének ugyanis több mint 70%-át víz borítja, és erről a hatalmas vízfelületről átlag 2 percenként párolog el annyi víz, amennyi a Balatonban van. A vízgőz nem csak a leghatékonyabb üvegház gáz, hanem az egyetlen olyan gáz, amely képes a levegőben páraként kicsapódva felhőket képezni, ráadásul igen gyors a körforgása a légkörben, ezért különösen alkalmas a hőmérséklet visszacsatolt gyors szabályozására. Műholdas felvételek igazolják, hogy a bolygó felszínének 66%-a felett állandóan felhőtakaró van, amely leárnyékolja a felszínt a napsugárzástól. És ha valahol egy felhő feloszlik, nyomban keletkezik helyette máshol másik. Ez azt jelenti, hogy a napsütötte területeken a vízgőz erős üvegház hatása melegíti, a felhős területeken pedig az árnyékolásával hűti a bolygót, és e két tényező finom egyensúlya szabályozza a hőmérsékletet, tekintet nélkül arra, hogy mennyi széndioxid van a levegőben.
4) Ami az üvegházhatást illeti, a Föld légkörében a széndioxid aránya 0,04%, miközben a Mars légköre gyakorlatilag tömény széndioxidból áll. A hivatalos klímaelméletben nincs magyarázat arra, hogy ennek ellenére a Földön miért kb. 10-szer nagyobb az üvegházhatás, mint a Marson.
5) A szándékos félrevezető propagandára jellemző, hogy a „szennyező” széndioxid kibocsátást füstölgő kéményekkel szemléltetik, holott a széndioxid színtelen, szagtalan, láthattalan, és egészségre ártalmatlan gáz.
6) Ami a jégkorszakok és a melegedési korszakok váltakozást illeti, erre kielégítő magyarázatot szolgáltat a szerb Milutin Milankovics professzor által kidolgozott, és a magyar Bacsák György akadémikus által továbbfejlesztett elmélet, amely szerint a ciklusok okai a Föld keringési paramétereinek ciklikus változása, valamint a Föld forgás-tengely dőlésének ciklikus imbolygása.
7) Reményi Károly akadémikus egy előadásában egyszer bemutatta, hogy bár a bolygó melegedésével valóban együtt jár a levegő széndioxid tartalmának a növekedése, azonban a melegedés általában megelőzi és nem követi a széndioxid tartalom növekedését. Az ok az lehet, hogy az óceánok vizében elnyelt széndioxid egy része a melegedés hatására kiszabadul a légkörbe.
8) A történelmi tapasztalat szerint a jelenleginél melegebb korszakokban élt az emberiség nagyobb jólétben, míg a hidegebb korszakokban éhínség és járványok tizedelték Európa lakosságát.
Egyéb vonatkozásban az Önök cikke nagyon korrekt módon ismerteti a témát.

Üdvözlettel:
Dr. Héjjas István
kutató-fejlesztő mérnök








A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=5894