Gyerekek tüntettek a klímaváltozás ellen
Dátum: 2018. December 01. Saturday, 08:10
Rovat: Média


Megelőztük Ausztráliát!

Ilyen is van: gyerekek tüntettek a klímaváltozás ellen. (Forrás: 888.hu)

A kormányoldali portál Ausztráliában történtekről számol.

Gyerekeknek a klímaügyébe történő bevonásába a világon először nálunk került sor.

Áder János köztársasági egymillió aláírás begyűjtését tervezte Al Gore klímahisztériának támogatásához

Az Államelnök úr kiadta az utasítást, hogy az általános iskolákban 13 éves gyerekektől is gyűjtsenek aláírásokat, hogy meglegyen az Al Gore számára beígért millió aláírás. Nem lett meg, még 2000 000 sem sikerült begyűjteni!

Hasonló akciókat utoljára Rákosi Mátyás rendelt el az 1949-es politikai hatalomátvétel után.

Áder János köztársasági elnök első ciklusának idején több alkalommal más- más helyen értékelte a klímaváltozás tudományos kutatásokat a hallgatóságának.

Áder János köztársasági elnök nem csak kampányt folytatott Al Gore,

amerikai politikus, üzletember, környezetvédelmi aktivista által képviselt eszmeiség mellett, hanem a Demokrata Párt tagjának USA alelnökének klíma ügyében képviselt álláspontját tudományos módon oktatta hallgatóságának.

Azt az ideológiát, klímavédelmet oktatta Áder János köztársasági elnök, amelynek érvényesüléséhez 2008-tól Soros György tíz éven át évi tízmillió dollárral támogatást nyújt.

Áder János köztársasági elnök kérésére a Magyar Országgyűlés a Párizsi Klíma Csúcs (COP21) zárónyilatkozatát elsőként ratifikálta.



https://888.hu/article-ilyen-is-van-gyerekek-tuntettek-a-klimavaltozas-ellen


A klímaváltozás egyébként egy természetes folyamat, szóval mondhatni a természet ellen tüntettek. Persze, hogy a tüntetés valójában mennyire szólt a klímaváltozásról, az jó kérdés, mert többször elhangzott olyan mondat a demonstráción általános- és középiskolás gyerekektől, hogy a miniszterelnöknek mennie kell.


Több gyerek iskola helyett inkább az utcán tüntetett Ausztráliában. Azt követelték, hogy az ausztrál kormány tegyen valamit a klímaváltozás ellen.

A The Guardian egy hosszabb cikket közölt a tüntetésről, amelyben több diákot szólaltattak meg és beszámoltak a felszólalásokról is. Persze mindegyik gyerek nagyon lelkes és aranyos volt, például a 11 éves Lucie Atkin-Bolton, aki a Forest Lodge Általános Iskolában tanul:

Azt kívánom, bárcsak ne kellene ma itt lennem. De én vagyok az iskola kapitánya az általános iskolámban. Megtanítottak minket arra, hogy mit jelent vezetőnek lenni. Gondolnod kell a többi emberre."

Hozzátette:

Ha a gyerekek rendetlenséget hagynak maguk után, és a felnőttek azt mondják, takarítsuk fel, igazuk van. De amikor a vezetőink hagynak rendetlenséget maguk után, azt is ránk hagyják."

Ilyen, és ehhez hasonló aranyos mondatok hangoztak el a demonstráción.

Persze azért voltak kevésbé aranyosak is. Habár a politika világáról szinte semmit sem tudnak mégis olyan jelszavakat skandáltak, mint például "ScoMo-nak mennie kell”, Scott Morrison miniszterelnökre utalva.

Egy, a Reuters hírügynökségnek nyilatkozó résztvevő azt mondta:

Mindez csak a kezdet, ez az első közös sztrájkunk és mozgalmunk. (…) Folytatni fogjuk a kampányainkat, amíg nem történik valami.”

Szóval nem kizárt, hogy a diákokat politikai tevékenységre használják fel egyesek.

Az ország erőforrásokért felelős minisztere is arra hívta fel a diákok figyelmét, hogy a tüntetés helyett inkább még az iskolában lenne a helyük.

Abból, hogy a gyerekek kisétálnák az iskolából és tüntetnek, nem tanulnak semmit, legfeljebb azt, hogy hogyan kell beállni a sorba munkanélküli segélyért, ugyanis a jövőjük így fog kinézni”

– mondta Matthew Canavan.

Persze minden diák szeret a suliból lógni, és tanulás helyett inkább az utcákat járni. De hiába tüntetnek a klímaváltozás ellen, az amúgy is egy természetes dolog.

A probléma azzal van, hogy a klímaváltozás most sokkal gyorsabban zajlik, mint korábban bármikor. Ezért a természet nem tud alkalmazkodni az új környezethez, ami számos gondot okoz.
Ráadásul a klímaváltozás egy globális szintű probléma, szóval hiába tüntetnek Ausztrália nagyvárosaiban a gyerekek, ha Kínában tovább szennyezik a levegőt, Indonéziában meg továbbra is a tengerbe dobják a szemetet.

Azt, hogy mennyire összetett a klímaváltozás persze az iskolában kellene megtanulni tüntetés helyett, és azt is, hogy milyen módszerekkel lehet lassítani a folyamatot. Akkor egy tudatosabb generáció nőhetne fel, aki a saját életében is figyelembe veszi és érvényesíti a környezetbarát szempontokat, nem pedig a kormánytól és a törvényektől várja a megoldást. Már ha tényleg a klímaváltozás elleni harc a valódi céljuk, nem pedig egy egyszerű politikai akcióról van szó.










A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=5636