Reális Zöld levelek az Államelnök úrnak
Dátum: 2018. August 05. Sunday, 14:34
Rovat: Média


Dr. Áder János úr
köztársasági elnök

Tisztelt Köztársasági Elnök úr!

A reális zöldek civil szervezet képviseletében kérem Államelnök urat, hogy vonja vissza Dr. Sulyok Tamás, Alkotmánybíróság elnökének küldött, a Hivatalnál KEH/03347-2/2018. számon jegyzett levelét.

Javaslom Államelnök úrnak, éljen alkotmányos jogával az Országgyűlés által, 2018.június 20-ai ülésnapján elfogadott T/384. számú vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvénynek a vízkivétellel összefüggő módosításáról szóló törvényt, küldje vissza megfontolásra az Országgyűlésnek.

Államelnök úrnak a reális zöldek javaslata szerinti eljárása, hozzájárulna Államelnök úr által is, szorgalmazott, a hazai vízügyi politikának az évszázados hagyományokhoz való visszatéréséhez.


Államelnök úr eljárása hozzájárulna Kárpát medence felépítéséhez is.

Kárpát medence felépítésének része kell, hogy legyen a szomszédokkal a vízügyekben történő megegyezés.


Államelnök úr kedves figyelmébe ajánlom a Magyar Külügyi Társaság kiadásában 1928-ban az „Igazságot Magyarországnak” című könyvben „Vízerőkről és vízügyekről szóló fejezetet, Földes Béla, írta. Földes a „Vízerőkről és vízügyekről” a következő módon ír:

„Magyarország elvesztvén vízerőtermelő hegyeit és vízfolyásait, a jövő, de már a jelen gazdaságában oly fontos vízerőtől jóformán teljesen megfosztatott a trianoni parancs által; 1.7 millió HP-ből maradt összesen 174 000! Hogy ez mit jelent, ezt csak akkor ismerjük fel, ha szem előtt tartjuk a villamos gazdálkodás rohamos haladását az egész világon.”

A magyar nemzetnek több évszázados fejlődési lehetősége szűnt meg a rendszerváltást követően a hazai vízügy szétverésével.

Trianonban a magyar békedelegáció a Duna- Tisza medencében folyó vízgazdálkodásról, annak európai érdek szerint alakulásával érvelt. 1994-ben a Magyar Hidrológia Társaság Kecskeméten sorra került kerekasztal vitán hasonlók hangzottak el, mint Trianonban.

Tisztelt Köztársasági Elnök úr, egy biztos a harmadik 2/3 a vidéknek köszönhető! Köztük a kúthasználóknak, kutat fúrni szándékozóknak.

Államelnök úrnak az Alkotmánybírósághoz küldött indítványa, hosszú időre befagyasztja az esővizet használók életkörülményének a javulását, vízügyi politikánknak a Kárpát medence népeinek a szolgálatába való állását.

A T/384 számú indítványt a reális zöldek véleménye szerint a többségi jogalkotó nem önkénnyel fogadta el, hanem egy véges ideig fenntartható hasznos kormányzati javaslatra mondott igent.


Budapest, 2018. augusztus 4.

Tisztelettel: Juhos László, reális zöldek elnöke



Co: Dr. Kövér László, házelnök

Dr. Pintér Sándor, miniszter

Dr. Nagy István, miniszter

------------------

Áder János úr

köztársasági elnök

Tárgy: JAVASLAT

Tisztelt Államelnök úr!

A tiszai árvizek károkozását hosszútávon csökkentő Vásárhelyi terv keretében hat árapasztó tározórendszer valósult meg.

Szükségtározók helyének kiválasztására harminc hely vizsgálatára került sor és mintegy tízféle nagyvízi meder rendezési módszer kombinációjára.

Mederben a víz visszatartása duzzasztással változat nem, nálunk a rendszerváltás óta a duzzasztás szitokszó.

2009-ben került átadásra a Tiszaroffi árvízcsökkentő tározó. A beruházás 7.6 milliárd forintjába került a költségvetésnek. A Tiszaroffi árvízszint csökkentő tározó három település, Tiszaroff, Tiszabő és Tiszagyenda között helyezkedik el, közel 5300 lakos és 2000 háztartás árvízi biztonságát növeli.

Tiszabő minden problémája megoldható lett volna a fenti költségvetési összegből!

A számítások szerint ugyanis a tározóba 30-40 évente kerülhet víz!

Harminc évenként előforduló árvíz esetén a lakosok egy részének kitelepítése vagy a Tisza gátjának átvágása, nem lakott terület közelében megoldás lett volna a gátakat meghágó árvízzel szemben. Már 2009-ben is, 5300 lakos közül sokan segélyből éltek. A tározó 22,8 négyzetkilométeres alapterülete megközelíti a Velencei tó méretét. Ha 30 évig nem kerül elárasztásra a tározó, akkor oda víz csak az égi áldás jóvoltából jut. Öntözési célból a tározó területére víz ugyanis gravitációs úton nem juttatható! 2010-ben a vízügy, hogy igazolja a szükségtározó fontosságát, vizet engedett a tározóba.

Fazekas Sándor miniszter úr, 2010-2018 között abban a hitében irányította a tárcáját, hogy a szükségtározókban öntőzés céljára lehet vizet tárolni.

Javaslom, Köztársasági Elnök úrnak, hogy járja körbe, a Tiszaroffi szükségtározót - a körbejárás gépjárművel megtehető – javaslom, hogy Államelnök úr a térségben sorra kerülő látogatását kezdje Kiskörén.

KISKÖRÉN, Köztársasági Elnök úr meggyőződhet arról, hogy medertárózással (duzzasztással) az öntözési kultúra és az árvízvédelem, sőt az ökoturizmus, természetvédelem, környezetvédelem, fejleszthető.

A REÁLIS ZÖLDEK képviseletébe felajánlom Köztársasági Elnök úrnak látogatása előkészítését, megszervezését.

Budapest, 2018. július 3.

Tisztelettel: Juhos László, elnök









A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=5405