Széchenyi István és a Kormány, gazdaság-politikai programja között azonosság van
Dátum: 2018. March 11. Sunday, 12:14
Rovat: Média


Orbán Viktor miniszterelnök a keleti nyitás érdekében Kínába látogatott. A keleti nyitás politika sikere a FOLYAMI HAJÓZÁS, amit magyar sorskérdésként kezelnek a reális zöldek.

Széchenyi István két nagy vízszabályozási vállalkozásnak volt megszervezője és elindítója: az Al-Duna – és a Tisza szabályozásának.

Az Al-Duna „szabályozásával” meg akarta nyitni az ország kapuját a Fekete tenger felé. Széchenyi István tisztán látta, hogy megújulásunk érdekében Kelet és Nyugat felé egyaránt kaput kell nyitnunk.

Széchenyi a Tisza szabályozásával az Alföld népét, az ország „legmagyarabb” vidékét szerette volna megmenteni a végpusztulástól, hazáját pedig egy új vízi úttal gazdagítani. A Duna- Tisza közi homokhátság természeti tőkéjének vízpótlással való megőrzése érdekében az Országgyűlés az 105/1995. (XI. 1.) OGY határozatot fogadta el. Az országgyűlési határozat elfogadása óta a homokhátság területére a Jó Isten által területre küldött esőfelhőkön túlmenően egy vödör vizet az egymást váltó kormányok nem vittek.

Tildy Zoltán, köztársasági elnök ajánlása:

„Nagyra hivatott ez a nemzedék, mert nemcsak egy romba döntött országot kell újjáépítenie, hanem századok elsikkadt ország építő terveit is megvalósíthatja, ha minden erejét összefogva, hozzá tud nőni hatalmas feladataihoz. Az elmúlt száz év nagyszerű tervei közül is messze kimagaslik Széchenyi gyönyörű álma: a Duna – Tisza csatorna megépítésének a terve. Legyen ennek megvalósítása az egész nemzet ügye. Nagy korszakok így térnek vissza nagy alkotásokban.”

Március 15-én a reális zöldek HŐSÖK TERÉN annak érdekében tesznek, hogy április 8 után folytatódjanak a nagy idők.


Fotó:






A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=5169