A Napi.hu portál, nem tárgyilagosan számol be Hargitai Miklós szerepléséről ...
Dátum: 2016. October 17. Monday, 08:55
Rovat: Média


A Napi.hu portál, nem tárgyilagosan számol be Hargitai Miklós szerepléséről a Budapesten, 2016. október 16 –án a Szabad sajtó úton sorra került rendezvényen.

A Napi. hu szerint Hargitai azt mondta, hogy "1994 óta dolgozom a Népszabadságnál, az első sajtópert a Horn-kormány indította ellenem, és azóta az összes létező kormány beperelt, és mindig korrupciós ügyekkel. Ennyit arról, hogy mennyire volt ez bolsevista műhely"

Valójában Hargitai mondókájának ezt a részét azzal kezdete, hogy 1994-ben környezetvédelmi újságíróként kerültem a Népszabadsághoz és az első sajtópert a Horn kormány indította ellenem.
A sajtóper tárgyáról nem szólt Hargitai.

A Népszabadság felelőse a baldali értéke lejáratásának és ebben a folyamatban Hargitai a Piaristáknál végzett újságíró meghatározó figura.

http://www.realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4516

A FIDESZ az 1998–as választások előtt elővette a „vízlépcső- kártyát”, a kártya elővétele hozzájárult a választási sikeréhez.

Az 1998-as választásokat ugyan az MSZP megnyerte, de kormány nem tudott alakítani, mert az SZDSZ népszerűsége mély gödörbe került, amelyet zöld újságíróként Hargitai kiszolgált.
1998 február 28-án a Kossuth téren Duna –körös mozgalmárokkal fideszes és SZDSZ-es képviselők közösen üvöltötték: „Vesszen Horn „.

Horn bűne az volt, hogy a vízlépcső ügyében meg akart egyezni a szlovákokkal.
Hargitai arról is szólt, hogy Németh Szilárd kommunista lapnak tartja a Népszabadságot és fideszes politikus örvend a megszűnésének.

A reális zöldek szerint a Népszabadság a rendszerváltás után Ötvös Pál főszerkesztő laptól való távozását követően nem neoliberális lappá vált.


Álom, Paks2 elleni tiltakozás!?

A legmeghatározóbb párhuzamra Nagymaros és Paks között - (Lányi András, „Nagymarostól Paksig”, Népszabadság, 2014.11.14.) -, a szerző írását közölte a Népszabadság.

Paks bővítésére nem lenne szükségünk kölcsön/hitel felvételére, ha a Bős-nagymarosi Vízlépcső északi szomszédunkkal 1977-ben közös létesítésére és üzemeltetésére megkötött szerződést az Országgyűlés törvény elfogadásával az Antall kormány számára a zöld újságírók népbutító írásainak hozzájárulásával nem teszi kötelezővé egyoldalúan felmondani. Magyarországnak a vízlépcsőszerződésből való kihátrálás eddig 4000 milliárd kárt okozott, gyakorlatilag Paks bővítéséhez szükséges hitellel azonos összeg folyt el a Dunán.
Horn Gyula miniszterelnök, sikertelen vízlépcső jogvita rendezési kísérletét követően, a Kormány előterjesztésére az Országgyűlés módosította az atomenergiáról szóló törvényt. A Horn kormány országlásának az idején jogforrás született arról, hogy a paksi telephelyen Paks kapacitását bővíteni kötelező.

A zsurnaliszta beszédében arról is szólt, Orbán Viktor 10 éve nem ad interjút a lapnak, nincs olyan európai ország, ahol a miniszterelnök nem ad a vezető ellenzéki lapnak interjút.

A reális zöldek szerint Orbán helyesen járt el, egy olyan lapnak, amely Magyarország múltját és jövőjét meghatározó kérdéskörről a nukleáris energia hazai felhasználásáról csak hazugságot írt, csak Jávor Benedek szemüvegén keresztül látatta az olvasót, Orbán ne adjon interjút.

Jávor Benedek, Hargitaihoz hasonlóan szinten papoknál végzett, járt iskolába.










A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4529