Az Országgyűlés saját tekintélyét járatja le?
Dátum: 2014. September 23. Tuesday, 15:23
Rovat: Országgyűlési tudósítások


Az Országgyűlés az Ökotárs Alapítvány szolgálatában szándékozik tenni? Sajtóértesülések szerint az Országgyűlés 2014. évi ülésszakászának szeptember 26-dikai napján a képviselők Paks bővítéséről vitatkoznak.

A vita az Országgyűlés tekintélyének lejáratása szolgálatában áll!
Ha a vitára valóban sor kerül, azzal az Országgyűlés nemcsak saját tekintélyét járatja le, hanem a Kormány tekintélyét lejáratók politikai szolgálatában tesz, állítják a reális zöldek.
A Paks bővítéséről szóló vita árthat az Országgyűlés tekintélyének, mert arról az Országgyűlés már saját maga alkotott törvényt, hogy a paksi atomerőmű telephelyén atomerőmű blokk(ok) létesítésének előkészítését
szolgáló tevékenység megkezdhető.

Az erről szóló törvénymódosítást az Országgyűlés 2009-ben fogadta el. A törvénymódosítás indoklása összeállításunk végén elérhető.

2014-ben az Országgyűlés a Kormány Pakssal kapcsolatos tevékenységét törvény elfogadásával ratifikálta.

Az Országgyűlés a 2014. évi II. törvény elfogadásával Magyarország Kormánya és az Oroszországi Föderáció Kormánya közötti nukleáris energia békés célú felhasználása terén folytatandó együttműködésről szóló Egyezmény kihirdetésével a Kormány tevékenységét szentesítette.

A jogforrásokat tekintve Paks bővítése rendben, az Országgyűlésnek nincs kompetenciája Paks bővítését illetően, ha a fenti törvények módosítására, hatályon kívül helyezésére nem érkezik Kövér László, házelnökhöz országgyűlési javaslat.

Amennyiben a paksi bővítés tervezés folyamata a vita tárgya, annak helye nem az Országgyűlés plenáris ülése kell, hogy legyen. Annál is inkább nem, mert az Országgyűlés képviselői körében mindössze három energetikában járatos szakpolitikus van.

Vita Paks bővítéséről napirend elfogadása, az Ökotárs Alapítvány, a norvég civil alapról hozsannázók malmára hajtja a vizet. Azok malmára, amelyek vitatják Lázár János miniszter fellépését, az Ökotárs Alapítvány nemzetellenes működésével szemben.
A norvég civil alapból kizárólag az antinukleáris szervezetek részesülnek.

Az antinukleáris szervezetek közül az Energia Klub a média számára a meghatározó. Az Energia Klub, az Ökotárs Alapítvány pénzéből "vásárlója" a média egyes szereplőinek, feltételezik a reális zöldek. A több évtizede vagy a rendszerváltást követően alakult energetika területén működő civil szervezetek. ETE, MEE, MET, Energiapolitika 2000, GTTSZ képviselői a médiában nem vagy alig kapnak nyilvánosságot. Azok az energetika területén
működő civil szervezetek nem kapnak nyilvánosságot a sajtóban, az elektronikus médiaszolgáltatók műsorszolgáltatásában, amelyek szakmai újságot adnak ki rendszeresen, vagy rendszeren szakmai rendezvényt tartanak.

A jelek szerint a politikusoknak és a médiának nincs szüksége a
szakértelemre?

Az Országgyűlés elnöke, Kövér László képviseli az Országgyűlést civil szervezetekkel való kapcsolatban.
A reális zöldek felajánlja az Országgyűlés elnökének, hogy a hazai
energetika területén működő civil szervezetek részvételével, Paks
bővítésének ütemezéséről szóló vitát megszervezi.
A rendezvényen a frakciók képviselői és a függetlenek hallgatóként részt vehetnek és sajtó számára fórum nyilvános.
Az antinukleáris szervezetek képviselői is a meghívottak körében lesznek, ha képviselőik energetikában iskolai végzettséggel rendelkeznek.


Paks Indoklás







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=3770