Orbán Viktor magyar kormányfő látogatásának a margójára
Dátum: 2013. January 25. Friday, 15:19
Rovat: Energia


Orbán Viktor moszkvai látogatásának a margójára:
Ha az oroszok a paksi bővítésre az ajánlatukat a reális zöldek javaslata szerint teszik meg, ajánlatuk nyerő lesz! Állítják a reális zöldek.

Maximális magyar beszállítással és magyar mezőgazdasági termékek orosz piacra történő szállítás elfogadása esetén az orosz szállítás nyerő.
Paks bővítése a nyolcvanas évek közepén, napirenden volt. Alaperőmű beruházása azonban a paksi beruházásra nem volt forrás az állami kasszában. A Tröszt saját erőből a Dunamenti Erőmű két gázturbinás egy gőzturbinás bővítésére volt képes forrást biztosítani. Tisztán kell látni, hogy a Dunamenti erőműben a Tröszt által tervezett beruházás alaperőmű beruházás.

A rendszerváltók a Tröszt szervezetét és az energetikusok civil szervezetét egyaránt szétverték. A Tröszt élére az MDF energiagazdálkodáshoz nem értőket helyezett pozícióba. Nem azt állítom, hogy Járosi Márton, vagy az EGI káderek, amelyek közül sokan helyzetbe kerültek, nem kiváló szakemberek, nem kiváló elmék. Csupán azt, hogy Járosi és az EGI kádereknek nem volt közvetlen ismeretük a Tröszt által folytatott energiagazdálkodásról, holott a folytonosság biztosítása esetén az 1996-ban végrehajtott privatizáció másképpen alakul.
Járosi vezényletével megalakul a Magyar Energetikai Társaság. Jellemző Járosi, akkori szűklátókörűségére, hogy a MET megalakuláskor Járosi kijelenti, minden, ami az energetikában a múltban történt az rossz volt.
Járosi és a MET számára az első rendű kérdéssé vált, hogy hová kerüljön a második gázturbina?
A MET- nek energiagazdálkodás területén végzett pótcselekvés tevékenységét egy idő után Járosi felismeri, megalakítja Energiapolitika 2000 Társulat civil szervezetet. Járosi által vezetett civil szervezet álláspontja Magyarország energia gazdálkodását illetőn szinkronban van kormány atom, szén, megújulók programjával, azzal a programmal, amit 1992-ben „Bányarém a gázra lép” című a Figyelőben megjelent írásomban javasoltam, a szén helyén lignitet, a megújulók helyén Bős-nagymarosi Vízlépcső termelését ajánlottam Magyarországnak.

Ami számomra talány, hogy Járosi 2013-ban miért nem tartja aktuálisnak a vízlépcső ügyét?
Hogy a MET sem, azon nem csodálkozom.

Javaslatom a MET számára:
A MET, amelynek alapító tagja vagyok, véleményem szerint nyugodtam megváltoztathatná a nevét. Javaslatom a MET új nevére: Neoliberális Energetikusok Társasága.

Juhos László, reaktor szakmérnök







A cikk tulajdonosa: Reális Zöldek Klub
http://realzoldek.hu

A cikk webcíme:
http://realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=3022