Belépés | Regisztráció

 Kezdőlapnak!

 Kedvencekhez! | (CTRL + D)
A Reális Zöldek Klub tudományos háttérének a művelői

Megnyitás külön ablakban
 
Tartalom
icon_home.gif Főoldal
realzoldek150.gif 
· Állásfoglalás
· Elérhetőség
· Bemutatkozás
· Közlemények
· Tájékoztató
· RZ Vélemények
· 20 éves a RZK

rzvlogo.gif 
null.gif Reális Zöldek Klub
null.gif környezetpolitikai
null.gif lapja
· Archívum

Közösség
· Hírek
· Hír rovatok
· Hír archívum
· Vélemények 1
· Szavazások
· Általános fórum
· Vélemények
· Tartalmas írások
· Kapcsolat
· Honlap Térkép
· Fórum
 
Google Kereső
Google

Keresõ
Keresett szöveg:

WWW
realzoldek.hu

SafeSearch::


Részletes Keresõ
 
Ott vagyunk a Facebookon
Reálzöldek Reális Zöldek Klub

Névjegy létrehozása

 
Facebook oldalak

Hárfás Zsolt

Atomenergia Info



 
A Reális Zöldek Klub eszmeiségét kifejező írások szerzői

Megnyitás külön ablakban
 
CAMPING
Mediterrán körülmények SIKONDÁN a fürdő mellett!
RIEDEL RENÉ
+36 20 991 3209
+36 72 481 981
7300 Komló-Sikonda
info @ medianocamping .hu medianocamping.hu
FACEBOOK
 
Vélemények

A ReálZöldek véleményei olvashatóak még az alábbi honlapokon:


Greenfo hírlevél!


 
Történelmi
Évfordulók


Évforduló naptár

 
Zöld Válasz

Zöld Válasz
 
Elnökségi meghívó 2016. január 15.

- Elnökségi meghívó 2016. január 15-ére
- Mellékletek
- Az elnökségi ülés előadásai és fényképek
- BÜNTETÉS
 
Juhos László vallomások

Első

Második

Harmadik

Negyedik

Ötödik

Hatodik

Hetedik

Nyolcadik

Kilencedik

Záró válogatások

Határozat

 
Magyarország talpra állása egyik argumentuma a regionális együttműködés
Országgyűlési tudósításokA rendszerváltás után a Duna – Kör befolyásolására vízügyekben minden szomszédunkkal összevesztünk.

A jó szomszédi kapcsolatok elősegítése céljából történtek:

„Lélekben 15 millió magyar miniszterelnökének érzem magam” (Antall József), a Kárpátaljai magyarok védelme céljából. 1993-ban Ukrajnával a kormány alapszerződést kötött.

1995. március 19., Horn kormány alapszerződést köt Szlovákiával.

1996.szeptember 16., Horn kormány alapszerződést köt Romániával.

1990. után tíz évig a köztársasági elnök Göncz Árpád, Mosonyi Emil nagy tisztelője.

A másik argumentum a nagy folyók törvényének az érvényesülése a Duna ügye. KDNP politikus tisztában volt a teendőket illetően.



Nagy folyók törvénye
A nagy folyóknak döntő egyesítő vagy elválasztó szerepe van az emberi kultúrák történetében.

Jól ismert, hogy a Nilus az Eufrates, a Jang –Ce, vagy a Rajna vízgyűjtő medencéjének az emberi kultúrák története és a nagy folyók élete szoros összefüggésben van egymással.

A folyók meghatározó jelentőséget kapnak már a történelmi idők előtt is. Az Ószövetségi Szentírásban:„Egy Édenben eredő folyó öntözte a kertet, s ott négy ágra szakadt… Pison, Gichon, Tigris, Eufrátes” olvasható a Teremtés könyvében.

Az Új szövetségben is találunk a folyóra vonatkozó utalást. Jézus, a Jordán folyóban keresztelkedett meg. „Akkor Jézus Galileából elment Jánoshoz a Jordán mellé” szól az írás Bibliában.

A Duna folyóval kapcsolatosan sok más folyótól eltérően csak későn, a XXI. század elején beszélhetünk a nagy folyók törvényének érvényesüléséről.

Ez a tény azzal hozható összefüggésbe, hogy a Dunamedence, amelyben a folyam a forrásától a tengerig ér, tartósan sohasem alkotott sem politikai, sem kulturális egységet, sőt még zárt földrajzi egységet sem. A Dunamedence történeti helyrajzát tekintve a múltban sohasem volt egységes rajzolatú, hanem mindvégig nagyjából három külön részből állott.

Egy nyugati részből, a Duna felső folyásának megfelelően, amely magában foglalja a régi osztrák

örökös tartományokat, továbbá Cseh és Morvaországot.

Egy középső részből a Duna középső folyásának megfelelően, amely a Kárpátok gyűrűje általkeletkezett történeti magyar királyság területét foglalja magában.

Végül egy déli-délkeleti részből, a Duna alsó folyásának megfelelően, magában foglalván észak balkáni államokat, Horvát-, Bosnyák-, Szerb-, részben Bolgárországot, majd egészen keleten Romániát. A Dunamedence e három részének történeti különállását bizonyos földrajzi körülmények már eleve meghatározták, amennyiben a nyugati rész hegyes-dombos tája részben az Alpokhoz,

részben pedig a délnémet hegyvidékhez csatlakozik, a középső részt a Középázsiából idáig nyúló steppe végső nyúlványaként a Kárpátok lánca különálló medencévé zárja be, végül a déli-délkeleti rész a Balkán-félsziget masszívumának felső részét alkotja. E földrajzi tagozottság következménye azonban nemcsak három különböző kultúr terület kialakulása volt. Következménye lett az a Dunamedence történtekre állandóan jellemző tény is, hogy a Dunának az egész medencét egybefűző történeti erejével szemben mindig megnyilvánultak hatalmas széthúzó erők is.

A nyugati rész mindenkor a német kultúrvilág nagy körébe tartozott, mint ennek legkeletibb része, olykor mint a német birodalom alárendelt egysége, olykor mint a birodalom hatalmi gócpontja, olykor pedig mint önálló császári német hatalom letéteményese.

Viszont a déli-délkeleti rész ahhoz a hatalmi és kultúrkörhöz tartozott, amely Konstaninápolyból sugárzott ki, és amelynek ez a terület legszélsőbb nyugati tagja volt.

Végül a középső rész az ázsiai lovasnomád felvonulások végpontján az előbbi kettőtől mindvégig idegen tényezőt jelentett, még akkor is, mikor a lovasnomádság a Duna mentén elvesztette ázsiai kapcsolatait és magára marad szomszédai között.

A XX. század végére Magyarország nemcsak a Dunamedence középső részét tekintve, hanem az egész Dunamedencét nézve is, magára maradt. Azzal, hogy a magyar politikum „vitéz csomót” kötött a Dunára, azon a Dumandencén kívüli erők szolgálatában cselekszik, amelyek Belgrádban a hidakat a hajózás megakadályozása céljából lebombázták le.

Ha a „Duna” az Atlanti Óceántól a Fekete tengerig hajózható, akkor az EU 20 %al olcsóbb, versenyképesebb más gazdasági régiókhoz, képest és ezt jól tudják a tengeren túl is. Nem tekinthető tehát véletlennek a belgrádi hidaknak a lebombázása.

1988. szeptember 12-én tiltakozó tüntetést tartottak Budapesten, a Bős-nagymarosi Vízlépcső megépítse ellen. A vízlépcső révén a Duna hajózhatósága biztosított lenne. Nem tekinthető véletlennek, hogy New Yorkban ugyanaznap tiltakozó gyűlés volt összesen százötven résztvevővel a vízlépcső ellen.

A Dunamedence ezeréves történetének második felében a riválisok közül egyik hatalom sem jutott hosszú ideig hatalmi túlsúlyhoz.





A magyar soros EU elnökség egyik kiemelt céljáról a Duna- régió Stratégiáról Szalma Botond, a KDNP budapesti elnöke a következő módon vélekedett:

http://www.realzoldek.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2965&mode=&order=0&thold=0






Dátum: 2020. June 20. Saturday, 17:04 Szerző: realzoldek
 
Kapcsolódó linkek
· Cikk keresés: Országgyűlési tudósítások
· Írta: realzoldek


A legolvasottabb cikk ebben a rovatban: Országgyűlési tudósítások:
Juhos László, gyanúsított első vallomása:

 
Cikk értékelése
Átlagolt érték: 0
Szavazat: 0

Értékeld ezt a cikket:

Kiváló
Nagyon jó
Jó
Átlagos
Rossz

 
Beállítások

 Nyomtatható változat Nyomtatható változat

 Küldd el levélben! Küldd el levélben!

 
Kapcsolódó rovatok

Országgyűlési tudósítások



Szerver statisztikai adatok.


Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek.
A közzétett hírek, vélemények és a hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 1992-2014 a Reális Zöldeké.
A Reálzöldek honlapján megjelenő különböző írások és vélemények nem feltétlen tükrözik a Reálzöldek véleményét, hanem kizárólagosan a szerzőkét.

Üzenet a webmesternek: webmester@realzoldek.hu

PHP-Nuke © 2005 Francisco Burzi. A PHP-Nuke szabad szoftver, a GPL licenszben leírtak alapján terjeszthet?, kötelez? terméktámogatás nem jár hozzá.
Platinum 7.6.b.4 Alapú Weboldal

Oldalkészítés: 0.24 másodperc

:: fisubgreen phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::