Belépés | Regisztráció

 Kezdőlapnak!

 Kedvencekhez! | (CTRL + D)
A Reális Zöldek Klub tudományos háttérének a művelői

Megnyitás külön ablakban
 
Tartalom
icon_home.gif Főoldal
realzoldek150.gif 
· Állásfoglalás
· Elérhetőség
· Bemutatkozás
· Közlemények
· Tájékoztató
· RZ Vélemények
· 20 éves a RZK

rzvlogo.gif 
null.gif Reális Zöldek Klub
null.gif környezetpolitikai
null.gif lapja
· Archívum

Közösség
· Hírek
· Hír rovatok
· Hír archívum
· Vélemények 1
· Szavazások
· Általános fórum
· Vélemények
· Tartalmas írások
· Kapcsolat
· Honlap Térkép
· Fórum
 
Google Kereső
Google

Keresõ
Keresett szöveg:

WWW
realzoldek.hu

SafeSearch::


Részletes Keresõ
 
Ott vagyunk a Facebookon
Reálzöldek Reális Zöldek Klub

Névjegy létrehozása

 
Facebook oldalak

Hárfás Zsolt

Atomenergia Info



 
A Reális Zöldek Klub eszmeiségét kifejező írások szerzői

Megnyitás külön ablakban
 
CAMPING
Mediterrán körülmények SIKONDÁN a fürdő mellett!
RIEDEL RENÉ
+36 20 991 3209
+36 72 481 981
7300 Komló-Sikonda
info @ medianocamping .hu medianocamping.hu
FACEBOOK
 
Vélemények

A ReálZöldek véleményei olvashatóak még az alábbi honlapokon:


Greenfo hírlevél!


 
Történelmi
Évfordulók


Évforduló naptár

 
Zöld Válasz

Zöld Válasz
 
Elnökségi meghívó 2016. január 15.

- Elnökségi meghívó 2016. január 15-ére
- Mellékletek
- Az elnökségi ülés előadásai és fényképek
- BÜNTETÉS
 
Juhos László vallomások

Első

Második

Harmadik

Negyedik

Ötödik

Hatodik

Hetedik

Nyolcadik

Kilencedik

Záró válogatások

Határozat

 
Felvidéki magyar nemzetiségű politikusok kérjenek bocsánatot!
Közéleti magazinCsallóközben élő magyar nemzettársainktól és szlovák állampolgároktól.

1938-ban Pozsonyban születtem. Állítom, hogy az anyaországban a rendszerváltás után a Duna ügyében a szlovákokat alaptalanul vádoltuk, becsaptuk, meg azt is állítom, hogy 1947-ben a családomat az anyaország meglopta!

Némi vigaszt jelent, hogy 30 év után a rendszerváltást követően Orbán Viktor felismerte, amit a REÁLIS ZÖLDEK 1992 óta szorgalmaznak.

Juhos László, reális zöldek elnöke, Rákóczi Szövetség ALAPÍTÓ TAGJA

------------------

„Igazságot Magyarországnak!” A Magyar Külügyi Társaság által kiadott könyvben 1928-ban Földes Béla a következőket írja:

„Vízerőinkre, és vízügyeinkre” fejezetben:

„Magyarország elvesztvén vízerőtermelő hegyeit és vízfolyásait a jövő, de már a jelen gazdaságban oly fontos vízerőitől teljesen megfosztatott a trianoni parancs által: 1.7 millió HP-től, maradt 174 000!”

Földes Béla megállapításhoz teszem hozzá:

Ami megmaradt 174 000 lóerő, lényegében NAGYMAROS!

Trianonba menni kényszerültünk, Nagymaros elvesztése érdekében a rendszerváltás után Magyarország önként ment HÁGÁ - ba.

Északi szomszédunkkal szemben a pert 1:7 arányban elvesztettük, Magyarország kára mára elérte a 5000 milliárd forintot. Paks bővítésére nem lenne szükségünk hitelre, ha a vízlépcső beruházásából nem szállunk ki.

Még a mi oldalunkon csak a kár jelentkezik szlovákoknál és az osztrákoknál csak a haszon.

Az alábbi üzenetet Szilágyi Béla, határtalan kapcsolatok építője 1998-ban Szlovákiából küldte. Béla barátunk Dunaszerdahelyen él, ha még él?
Szervezetünk mindig is bizonyos volt abban, hogy a Csallóközben élő magyarok kiváló emberek és megmaradnak annak ellenére, hogy Duray 1988-ban az alábbi kijelentést tette a csallóköziekről:
„ A Bős-Nagymarosi Vízlépcsőrendszer által előidézendő ökológiai változások a csallóközi magyarság megmaradásának esélyeit rontják”- dr. Duray Miklós

Duray Miklós, Csáky Pál, Duka Zólyomi Árpád parlamenti képviselők 1992. december 21-én levelet küldtek Jacgues Deleors úrnak, az Európai Közösség Bizottsága elnökének.

Idézet Duray, Csaky, Duka képviselők leveléből:

„A sztálinizmus és a természet a hatalmi céloknak alárendelő politika egyik következményének, a Duna szlovák-magyar határszakaszán felépült bősi vízi erőművek nemcsak a mi, az itt élők vagyunk örökösei, hanem közvetve az Európai Közösség is. Ennek a vízi szörnynek a fogantatás pillanatától politikai küldetése volt.”


A bősi vízlépcső Szlovákia számára 40 TWh villamos energiát termelt ez közel kétszerese Szlovákia egy évi villamos energia fogyasztásának, amiből bőven jutott a felvidéken élő magyaroknak is.
A három képviselő azt is elhallgatta, hogy a Duna Pozsony és a Budapest közötti szakaszán már a XIX. század közepén kezdték vízlépcsők építését fontolgatni.

Duray Miklós, tetejébe eljött Budapestre és a Magyar Televízió műsorában agitált, kérte a szocialista kormányt a vízlépcső beruházásból való kifarolásra.

Turczel Lajos mondta egy alkalommal nekem eletében Pozsonyban szülő városomban– aki tanította Durayt -, hogy észben diákként, hiányban szenvedett Duray.

A Trianoni Szemle 2012. január – decemberi számában Vitéz Hábel György írása olvasható.

Hábel György erdő és vasútépítő mérnökként Szigetköz ügyében hamisan látott. Önmagáról a vitéz azt állítja, hogy erdész biológus szemüvegén keresztül látta Szigetközt, amikor 1980-ban megkezdte Budapesten a vízlépcső ellenes mozgalmári tevékenységét. A vitéz feltehetőleg azért nem lát tisztán, mert 36 évig volt MÁV alkalmazott, és vasutasként nem volt kedvére, hogy Szigetközben gyalog járva nézzen körül, megismerje a tényeket.

Valójában vízlépcső ellenes mozgalmári működésének a hátterében a revíziós gondolata hajtotta. Magyarországot Trianon szétszakította, megcsonkította –elfogadhatatlan, és annak a vízlépcső ellenességgel valamilyen revíziójára van lehetőség, gondolta naivan, a Kádár rendszer idején, amikor „biszku bélájék” számára tabu téma volt a határon túli magyarság sorskérdése, a szocialista hazafiasság volt a módi.
Hábel György vízlépcső ellenes működésével mérhetetlen kárt okozott a hazának. Szigetközben 80 ezren felismerték azt, amit vitéz Hábel György a Rákóczi Szövetség tagjaként képtelen felismerni.

A reális zöldek nem állítják, de nem tartják kizártnak, hogy belügyi parancs is (beszervezték), állhatott Hábel vitéz vízlépcső ellenes tevékenységének a hátterében.

Budapest, 2014. február 21.

Tisztelettel: Juhos László, Rákóczi Szövetség ALAPÍTÓ TAGLA


---------------------------


Csáky Pál úr részére

Tisztelt Csáky úr!

Bős-Nagymaros kérdése Magyarországon kezdettől fogva politikai kérdés volt és az mai is.

Nem igaz, hogy Magyarország előbbre járt volna a rendszerváltás idején Csehszlovákiához képest zöld ügyekben.

A Hágai Nemzetközi Bíróság 1997-ben meghozott ítéletében a környezettel szemben károsító megállapítást Bőssel kapcsolatban nem hozott és az ítélet előtt a Bíróság helyszíni szemle során ilyen megállapításra nem jutott.

Magyar országra nézve az Bős-nagymaros Vízlépcső Csehszlovákiával 1977-ben megkötött a mű közös létesítésre és üzemeltetésre vonatkozó szerződés a legjobb szerződés, amelyet Magyarország a II. Világháborút követően a szomszédos országaival kötött.

Duray Miklós a budapesti televízióban agitált Nagymaros megépítésével szemben.

Duray agitációja hozzájárult ahhoz, hogy ostoba módon Magyarország lemondott a Bősből hazánkat megillető évi egymilliárd kilowattóra villamos energiáról, amely hazánkat Nagymaros nélkül is megilletné.

A magyar költségvetés évente 30 milliárd forintot tesz a pozsonyi költségvetés bevételi serpenyőjébe, Duray szakmailag ostoba agitációja Budapesten valójában Szlovákia számára hozott előnyöket.

A Magyar Koalíció Pártját súlyos felelősség terheli az vízlépcső jogvita lezáratlan volta miatt.

Idézek egy öt évvel ezelőtt megjelent könyvből:

A könyv Vízenergia című fejezetéből:„Hamarább hozhat változást a ráébredés arra, hogy országunk visszaesésének, gazdasági elmaradottságunk fokozódásának, a lakosság elszegényedésének egyik oka vízenergiakincsünk kihasználatlanul hagyása. E tétel bizonyítására nem szükséges messzire menni, csak szomszédaink közelmúltbeli ténykedésének következményeire kell rámutatni.

A 15 éve működő bősi vízerőművel Szlovákia kereken 34 milliárd kWh villamos energiát, Ausztria - a Nagymarosra szánt vízturbinákat befogadó- freudanaui vízerőművének 10 éves működtetése alatt 10.4 milliárd kWh villamos energiát termelt, a hozzájuk „lábon” érkezett ingyenes vízenergiából. 23 Ft/kWh mai átlagárral számolva az így nyert értékek: 782 milliárd, illetve 239 milliárd forint. Ami ott nyerség, nálunk veszteség…”



Egy alkalommal- az évre már nem emlékszem választási év volt Szlovákiában – meghívást kaptam a pozsonyi állami televízióba, egy vitaműsorba, ahol ismert szlovák közéleti személyiség társaságában reálisan szóltam a vízlépcső magyarországi megítéléséről.

A pozsonyi televízió vitaműsorába meghívást kapott a Magyar Koalíció Pártja is. Az MKP képviselője nem volt ott a vitaműsorban.

Nagymaros helyét 1942-ben a Magyar Királyi Vízerőhivatal vezetője Mosonyi Emil jelölte ki.

1942-ben nekünk Moszkva nem diktált ennek ellenére Magyarországon az a hamis vád érte, éri Nagymarost, ha megépült volna, sztálini mű lenne.

A reális zöldek körében él egy hit, egy képzelet minden politikai erő, párt, amely vízlépcső ellenes megbukik. Eddig minden hazai párt, amely vízlépcső ellenes volt kiesett az Országgyűlésből.

A reális zöldek hitét a Szent Korona kisugárzó erejére alapozza. A Szent Korona kisugárzó ereje az MKP- ját is elérte.

Tisztelettel: Juhos László, Reális Zöldek Klub elnök

-------------------------

Kárpátmedencei magyar képviselők másfélnapos találkozója.

A találkozón részt vett Duray Miklós.

Duray nem tartozik a reális zöldek kedvenc politikusai közé. Duray Budapesten agitált a Bős-nagymarosi vízlépcső projektből szálljon ki Magyarország. Magyarországnak a vízlépcső projektből történő kihátrálása eddig 300 milliárd korona haszonnal járt Szlovákia számára. Valójában a Szlovákiában élő nemzettársaink kell hálásak lenniük Duraynak.

Cáky Pál szóvá tette a Pozsony mellett a hetvenes évek idején elhelyezett hulladékot, amely szerinte veszélyezteti a Csallóköz köz ivóvízkészletét.

1992-ben a Magyar Országgyűlés kiszállt a Bős – nagymarosi vízlépcsőből, arra hivatkozással, hogy a bősi vízlépcső 4 millió ember ivóvíz készletelt veszélyezteti.

Nemzeti mellébeszélők! Magyar politikusok köpködnek Szlovákiára, Benes dekrétum okán.

Önmagukra is megtehetnék.

A Magyar Országgyűlés, a magyar politikusok az intézményeses Csehszlovákiából áttelepített családok meglopását elhallgatta. Az Országgyűlés április 12-ét, a magyar lakosság Felvidékről való kitelepítésének kezdőnapját országgyűlési emléknappá nyilvánította.

Csehszlovákia a párizsi békeszerződés alapján kapott lehetőséget a magyarok kitelepítésére. Csehszlovákiából intézményesen kitelepített családok pénzét a magyar hatóságok eltulajdonították, az anyaország meglopta az áttelepített magyarokat.

A zsidókat az anyaország többszörösen kárpótolta, az intézményesen Magyarországra áttelepítetek a saját megtakarított pénzüket nem kapták vissza. Az intézményesen Magyarországra áttelepítettek megtakarított pénzének az értékével Magyarország kevesebb jóvátételt fizetett Csehszlovákiának.

Csehszlovákiából nemcsak a Benes dekrétumok okán telepítettek ki magyar lakosságot.

Hanem intézményesen a Párizsi Békeszerződés lakossági cserére is lehetőséget adott

A lakossági csere keretében Magyarországra áttelepítet családokat a Magyarország „meglopta”, eltulajdonította az áttelepítésre került családok megtakarított bankszámlákon őrzött pénzét.

Az megtakarított pénzek összegével Magyarország kevesebb jóvátételt fizetett Csehszlovákiának.

Juhos László, családom, 1947-ben került áttelepítésre a megtakarított 194 000 koronánk, még a jó koronával a családomat Magyarország meglopta

Juhos László, Rákóczi Szövetség ALAPÍTÓ TAGJA

----------------------------

Bugár Béla úr

elnök

MOST-HÍD

Tisztelt Elnök úr!

Reális Zöldek Klubot, természettudományban és történelmi- társadalmi relációkban gondolkodó 26 szakember alapította, 1992 októberében Budapesten.

Valljuk, a társadalmi csapdák, a zsákutcák csak a fizika a kémia, a biológia és a társadalom törvényeinek, a történelem tapasztalatinak ismeretében és azok következetes alkalmazásával kerülhetők el. Veszélyesnek látjuk a környezetvédelem leple alatt egyre jobban eluralkodó totalitást, a pótcselekvések propagandáját, a tudomány, a technika és a műszaki értelmiség lejáratását. Véleményünk szerint a Hágai Nemzetközi ENSZ Bíróság vízlépcsőperben 1997-ben meghozott ítélete óta a magyar-szlovák viszonyt terheli a vízlépcsőper lezáratlan volta.

Bős-Nagymaros kérdése Magyarországon kezdettől fogva politikai kérdés volt és az ma is.

Nem igaz, hogy Magyarország előbbre járt volna a rendszerváltás idején Csehszlovákiához képest zöld ügyekben.

A Hágai Nemzetközi Bíróság 1997-ben meghozott ítéletében a környezettel szemben károsító megállapítást Bőssel kapcsolatban nem hozott és az ítélet előtt a Bíróság helyszíni szemle során ilyen megállapításra nem jutott.

Magyar országra nézve az Bős-nagymaros Vízlépcső Csehszlovákiával 1977-ben megkötött a mű közös létesítésre és üzemeltetésre vonatkozó szerződés a legjobb szerződés, amelyet Magyarország a II. Világháborút követően a szomszédos országaival kötött.

Duray Miklós a budapesti televízióban agitált Nagymaros megépítésével szemben.

Duray agitációja hozzájárult ahhoz, hogy ostoba módon Magyarország lemondott a Bősből hazánkat megillető évi egymilliárd kilowattóra villamos energiáról, amely hazánkat Nagymaros nélkül is megilletné.

Idézek egy korábban megjelent könyvből:

A könyv Vízenergia című fejezetéből:„Hamarább hozhat változást a ráébredés arra, hogy országunk visszaesésének, gazdasági elmaradottságunk fokozódásának, a lakosság elszegényedésének egyik oka vízenergiakincsünk kihasználatlanul hagyása. E tétel bizonyítására nem szükséges messzire menni, csak szomszédaink közelmúltbeli ténykedésének következményeire kell rámutatni.

A 15 éve működő bősi vízerőművel Szlovákia kereken 34 milliárd kWh villamos energiát, Ausztria - a Nagymarosra szánt vízturbinákat befogadó- freudanaui vízerőművének 10 éves működtetése alatt 10.4 milliárd kWh villamos energiát termelt, a hozzájuk „lábon” érkezett ingyenes vízenergiából. 23 Ft/kWh mai átlagárral számolva az így nyert értékek: 782 milliárd, illetve 239 milliárd forint. Ami ott nyerség, nálunk veszteség…”

Duray Miklós, Csáky Pál, Duka Zólyomi Árpád parlamenti képviselők 1992. december 21-én levelet küldtek Jacgues Deleors úrnak, az Európai Közösség Bizottsága elnökének.

Idézet Duray, Csaky, Duka képviselők leveléből:

„A sztálinizmus és a természet a hatalmi céloknak alárendelő politika egyik következményének, a Duna szlovák-magyar határszakaszán felépült bősi vízi erőművek nemcsak a mi, az itt élők vagyunk örökösei, hanem közvetve az Európai Közösség is. Ennek a víziszörnynek a fogantatás pillanatától politikai küldetése volt.”



Tisztelt Elnök úr!

Kéréssel fordulok Elnök úrhoz. Kérem Elnök úr közbenjárását, hogy civil szervezetünk képviselőit hallgassa meg a vízlépcső ügyében Solymos László környezetvédelemért felelős miniszter.

Számítok Elnök úrnak a reális zöldek civil szervezetével való együttműködésére, amelyet előre is köszönök.

Budapest, 2016. március 24.

Tisztelettel: Juhos László, elnök



Dátum: 2020. June 07. Sunday, 13:23 Szerző: realzoldek
 
Kapcsolódó linkek
· Cikk keresés: Közéleti magazin
· Írta: realzoldek


A legolvasottabb cikk ebben a rovatban: Közéleti magazin:
Góg és Magóg fia helyett, Kun Béla unokája

 
Cikk értékelése
Átlagolt érték: 0
Szavazat: 0

Értékeld ezt a cikket:

Kiváló
Nagyon jó
Jó
Átlagos
Rossz

 
Beállítások

 Nyomtatható változat Nyomtatható változat

 Küldd el levélben! Küldd el levélben!

 
Kapcsolódó rovatok

Közéleti magazin



Szerver statisztikai adatok.


Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek.
A közzétett hírek, vélemények és a hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 1992-2014 a Reális Zöldeké.
A Reálzöldek honlapján megjelenő különböző írások és vélemények nem feltétlen tükrözik a Reálzöldek véleményét, hanem kizárólagosan a szerzőkét.

Üzenet a webmesternek: webmester@realzoldek.hu

PHP-Nuke © 2005 Francisco Burzi. A PHP-Nuke szabad szoftver, a GPL licenszben leírtak alapján terjeszthet?, kötelez? terméktámogatás nem jár hozzá.
Platinum 7.6.b.4 Alapú Weboldal

Oldalkészítés: 0.24 másodperc

:: fisubgreen phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::